poniedziałek, 5 stycznia 2015

Jak szybko nauczyć się języka angielskiego - wskazówki

Biorąc pod uwagę to, jak popularny jest dzisiaj język angielski, wiele osób - nawet w starszym wieku niż nastoletni i dziecięcy - chce się podszkolić z tego zakresu. Poprzez brak czasu wielu szuka drogi na skróty i dla nich jest ten tekst. Poniżej kilka wskazówek, jak możliwie najszybciej nauczyć się języka angielskiego. Przy czym należy pamiętać, że możliwie najszybciej nie oznacza tygodnia ani dwóch, ani miesiąca - cudów nie ma.

Często pojawia się pytania, ile słów trzeba znać, żeby swobodnie mówić po angielsku. Wszelkie badania dowodzą, że wystarczy 6 tysięcy słów, aby dokładnie rozumieć 90 procent wszystkich tekstów.  Wychodzi na to, że jeżeli będziemy się uczyli 16 słówek dziennie, to angielski opanujesz w ciągu roku. Oczywiście, musisz się uczyć odpowiednich słówek. Najlepiej robić to w zestawach tematycznych (słówka związane z pracą, ze szkołą, z medycyną i tak dalej).

Zanim zaczniemy na poważnie uczyć się gramatyki, powinniśmy opanować około 1000 angielskich słówek.

Pomocne w nauce angielskiego jest też oglądanie filmów w tym języku i z angielskimi napisami. Dzięki napisom nie będziemy się gubić przy niewyraźnym mówieniu aktorów, a konkretne sytuacje zaczniemy kojarzyć z konkretnymi słowami.

Warto też zacząć oglądać angielskie wiadomości. W tego typu wydaniach dziennikarze nie mają maniery mówienia niedbale, dzięki czemu łatwiej wszystko zrozumieć.

Warto też się uczyć zwrotów. Przecież jeśli znasz danie "ile kosztuje.... ?", to już jesteś w stanie zapytać o koszt dowolnej rzeczy w sklepie, choćby poprzez wskazanie jej palcem. Tego typu zwrotów jest oczywiście więcej: "czy mógłbym... ?", "jak dojść do... ?" i tym podobne.

2 komentarze:

  1. jak nauczyć się angielskiego??
    Język angielski to dla mnie nie tylko język obcy - to moja pasja i miłość, która zajmuje znaczące miejsce w moim życiu od wielu lat. Zapraszam na http://www.sic-egazeta.amu.edu.pl/index.php?t=2737 Jeśli chcesz nauczyć się tego wspaniałego języka angielskiego w sposób inny niż w niejednej szkole językowej... jeśli chcesz płynnie mówić po angielsku i poznać go w sposób atrakcyjny, nowatorski i ciekawy - zapraszam na nauka języka angielskiego.

    OdpowiedzUsuń
  2. Naukę angielskiego powinno się zaczynać od zwrotów, a nie oderwanych słówek. Także te najważniejsze słówka należy uczyć się w kontekście.

    OdpowiedzUsuń